SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMIENICY KRÓLEWSKIEJ ul. Szkolna 19 83-342 Kamienica Królewska tel./fax 58- 681 92 02 e-mail: spkamienicakrolewska@wp.pl |
Konkursy
Przydatne linki:
|
Konkursy
Rok Szkolny 2017/2018 Konkurs regionalny „Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości” (zgłoszenia do 31 marca 2018) DLA KLASY VII
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
ZADANIA UCZESTNIKÓW
HARMONOGRAM:
NAGRODY
INFORMACJA
Konkurs regionalny „Odnajdźmy groby bohaterów niepodległości Polski” (zgłoszenia do 31 marca 2018)
ZAŁOŻENIA PROJEKTU Celem konkursu regionalnego „Odnajdźmy groby bohaterów niepodległości Polski” jest rozbudzenie zainteresowań historycznych oraz popularyzacja wśród młodzieży historii najnowszej, ze szczególnym naciskiem na losy osób walczących w latach 1918–1921 o niepodległość Polski. KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE? Projekt jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasa VII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego oraz części województwa warmińsko-mazurskiego. ZADANIA UCZESTNIKÓW Zadaniem uczestników jest:
Zadaniem nauczycieli-opiekunów jest:
HARMONOGRAM
NAGRODY Nagrodę dla laureatów i ich opiekunów stanowi wyjazd edukacyjny do miejsc związanych z walką o niepodległość i suwerenność Polski w XX w. INFORMACJA Wszelkie informacje o projekcie oraz komunikaty Komisji będą dostępne na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej (www.ipn.gov.pl/edukacja_gdansk). We wszelkich sprawach związanych z projektem należy kontaktować się z dr Barbarą Męczykowską (tel. 58 668 49 08; e-mail: barbara.meczykowska@ipn.gov.pl). Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku. ORGANIZATORZY Organizatorem regionalnego projektu edukacyjnego jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.
KONKURS !!!!! PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI – ZWYCIĘSKA MISJA Organizator Konkursu: Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych Aleja zwycięstwa 194 81-540 Gdynia Cele Konkursu: Upamiętnienie postaci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności Ryszarda Kuklińskiego. Zainspirowanie i zachęcenie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i podjęcie samodzielnych studiów nad historią. Uczestnicy konkursu: Konkurs adresowany jest do uczniów uczniów klas 7 szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Kategorie konkursowe: Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: na prezentację multimedialną i album. Regulamin i karta zgłoszeniowa.
Rok Szkolny 2016/2017
VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZNKI MNOŻENIA 30 września 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej świętowali VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przedstawiciele klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum zmagali się z działaniami matematycznymi wymagającymi biegłej znajomości tabliczki mnożenia. Konkurs miał na celu popularyzację matematyki, a zwłaszcza tabliczki mnożenia. Zwycięzcami konkursu zostali: W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej: I miejsce: Sebastian Gański i Bartek Lejk II miejsce: Weronika Klebba III miejsce: Patryk Lubotzki W kategorii klas I-III Gimnazjum: I miejsce: Hubert Leszczyński II miejsce: Roksana Lejk i Michał Mejer III miejsce: Łukasz Lewiński Gratulujemy !!!
Rok Szkolny 2015/2016
W styczniu 2016.r. uczennica kl.
III gimnazjum - Julia Gańska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko –
Plastycznym pt. „Far, far away…” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Słupsku
oraz Gimnazjum w Kępicach. Konkurs polegał na napisaniu baśni związanej z Wielką
Brytanią rozpoczynającej się słowami „Far, far away…” oraz dołączeniu związanej
z nią ilustracji. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac na bardzo wysokim
poziomie. Oceniane były przez dwie niezależne komisje.
Za część literacką maksymalna liczba punktów również wynosiła 10, a oceniane były:
W styczniu 2016.r. uczennica kl.
III gimnazjum - Julia Gańska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko –
Plastycznym pt. „Far, far away…” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Słupsku
oraz Gimnazjum w Kępicach. Konkurs polegał na napisaniu baśni związanej z Wielką
Brytanią rozpoczynającej się słowami „Far, far away…” oraz dołączeniu związanej
z nią ilustracji. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac na bardzo wysokim
poziomie. Oceniane były przez dwie niezależne komisje.
Mimo dużej konkurencji Julii udało się zobyć III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sferze językowej i plastycznej!
Uczeń klasy VI b – Jakub Jeliński wziął udział w IV Gminnym konkursie języka angielskiego pt. „ English Fun” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mojuszu. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV, V i VI i miał formę testu składającego się z części gramatyczno – leksykalnej oraz kulturoznawczej. Łącznie wzięło w nim udział 22 uczestników. W kategorii klas VI Jakub uplasował się na III miejscu. Gratulujemy.
Regulamin wyłaniania uczestników oraz udziału w XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
z tematem wiodącym: Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości
UWAGA!!! KONKURS – HISTORYCZNY SZKOŁA PODSTAWOWA
Muzeum Historii Polski w Warszawie przygotowało
konkurs plastyczny pt. Królewskie pary".
Do udziału Przedmiotem
konkursu jest przygotowanie wizerunku ślubnego wybranego króla Polski Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną przedstawione w trakcie wystawy historycznej przygotowywanej wspólnie przez MHP i Niemiecki Instytut Historyczny, której tematem są śluby królewskie w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wystawa będzie prezentowana na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie w dniach 21 kwietnia - 20 maja 2016 r. W załączniku przesyłam ulotkę informacyjną o konkursie i regulamin konkursu. Dodatkowe informacje znajdą się na stronie internetowej MHP: www.muzhp.pl w zakładce edukacja/konkursy.
GIMNAZJALNA OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE W dniu 14 stycznia 2016 roku, uczniowie Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej uczestniczyli w I edycji Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Zawodnicy mieli 45min. na rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, który składał się z trzydziestu pytań. Wyniki szkół zostaną opublikowane 26 lutego 2016 roku na stronie organizatora www.gowos.pl .
VI WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY „LUDZKOŚCI DZIEJE MALOWANE” Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać własną pracę plastyczną w oparciu o wybrane przez siebie dzieło malarskie, graficzne, obiekt architektoniczny, rzeźbę lub inne dzieło o tematyce historycznej. Sceny rodzajowe z epoki, moda epoki, architektura lub inne artystyczne przekazy przeszłości ukazane w różnych formach artystycznych miały być inspiracją dla młodego artysty, który stworzyć miał własne dzieło nawiązujące do określonego wydarzenia historycznego. Kilku uczniów podjęło się tego zadania, prace uczniów gimnazjum zostały wysłane na adres organizatora. W kwietniu bieżącego roku zostaną ogłoszone wyniki.
I edycja Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie ogólnopolskiego, trzyetapowego konkursu dla młodzieży gimnazjalnej, która interesuje się sprawami publicznymi i społecznymi. Regulamin znajduje się w zakładce. ZAPRASZAMY!!!!!!! Zgłoszenia należy kierować do pana Bartłomieja Leszk.
BAW SIĘ Z NAMI OWOCAMI,
WARZYWAMI! o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami. Zadanie można wykonać w grupach 2-3 osobowe.
Prace powinny być bogato ilustrowane.
VI Wojewódzki konkurs Historyczno-Plastyczny „Ludzkości Dzieje Malowane” dla uczniów gimnazjum (2015/2016) REGULAMIN Uczestnicy konkursu wykonują własną pracę plastyczną w oparciu o wybrane przez siebie dzieło malarskie, graficzne, obiekt architektoniczny, rzeźbę lub inne dzieło o tematyce historycznej (przykład dzieła malarskiego: „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki). Sceny rodzajowe z epoki, moda epoki, architektura lub inne artystyczne przekazy przeszłości ukazane w różnych formach artystycznych są inspiracją dla młodego artysty, który może stworzyć własne dzieło nawiązujące do określonego wydarzenia historycznego bądź je wiernie odtworzyć. Np. uczeń klasy pierwszej tworzy własne dzieło zakresem czasowym mieszczące się tylko w Starożytności i Średniowieczu (grupa A), ale dzieło na którym się wzoruje może być młodsze – mogło powstać w czasach najnowszych – „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki (bitwa pod Grunwaldem to wydarzenie epoki średniowiecznej, zaś autor obrazu, Jan Matejko, żył i tworzył w czasach najnowszych). W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie, którzy wykonają dowolną techniką pracę formatu wyłącznie A3 na sztywnym papierze (prace wykonane w innym formacie nie będą brały udziału w Konkursie), według dzieł artystycznych dotyczących epok historycznych określonych dla danej grupy wiekowej (grupa A, grupa B, grupa C): A: klasa pierwsza: Starożytność i Średniowiecze B: klasa druga: Nowożytność (od połowy XV – do 1789 roku) C: klasa trzecia: Czasy najnowsze (od 1789 do 1918 roku). Autorem pracy może być jedna osoba. Uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę. W lewym górnym rogu na odwrocie pracy uczeń wpisuje (drukowanymi literami): 1. symbol grupy wiekowej (A, B, C), 2. imię i nazwisko ucznia-autora pracy konkursowej, 3. tytuł dzieła i jego autora, na którym wzorował się uczeń lub temat pracy własnego pomysłu: 4. nazwę szkoły, adres, telefon, 1. .......................... 2. .......................... W prawym górnym rogu, na odwrocie pracy, prosimy zamieścić (przypiąć spinaczami!) KOMPUTEROWO WYPEŁNIONĄ Zgodę na udział w Konkursie. Prace należy dostarczyć do 15 stycznia 2016 roku panu Bartłomiejowi Leszk.
„BAJECZNA HISTORYJKA O ZASTOSOWANIU MATEMATYKI W…” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego. Przedmiotem Konkursu jest napisanie bajki związanej z matematyką Bajka może być napisana wierszem lub prozą oraz może być wsparta ilustracjami. Konkurs jest podzielony na dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Tekst bajki powinien zawierać nie więcej niż 1500 znaków w dowolnym edytorze tekstu. Prace proszę składać u Pani Oriany Górskiej do 30.10.2015 r.
W ramach realizowanego projektu „Z Prawem Na Ty” odbędą się konkursy: - konkurs plastyczny pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” dla klas I-III. Format i technika wykonanej pracy jest DOWOLNA. - konkurs plastyczny pt. „Podstawowe zasady w ruchu drogowym” dla klas IV-VI. Format i technika wykonanej pracy jest DOWOLNA. Prace należy złożyć u wychowawców do dnia 09.10.2015 roku. ZAPRASZAMY
Rok szkolny 2014/2015
Gminny konkurs
plastyczny o ks. Sychcie - „Piastun słowa". Kacper Klebba zajął III Miejsce Konkurs na logo Hospicjum - wersja 2015
II Etap roztrzygnięty
II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ
PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
Organizatorem konkursu jest Samorządowa
Szkoła Podstawowa
im. mjra Henryka Sucharskiego w Gościcinie
5 marca 2015 r. w klasie III odbył się II etap konkursu.Udział wzięli uczniowie
, którzy w I etapie uzyskali najwyzsze wyniki tj;Kacper Winczewski, Karol Dobek,
Tymoteusz Kniter, Weronika Klebba, Cezary Tessa.
Jednak nikomu nie udało się przejść do III etapu.
Pomimo wszystko gratulujemy!
KLASOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
27.11.2014 r w kl. III SP odbył się II WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA
UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do zdobywania wiedzy na temat
polskiej ortografii- rozwijanie zainteresowań.
Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
1.Kacper Winczewski
2.Tymoteusz Kniter
3. Karol Dobek
4.Weronika Klebba
5.Cezary Tessa
Uczeń Kacper Winczewski uzyskał wynik , który kwalifikuje go do udziału w II
etapie konkursu, który odbędzie się 5.III 2015 roku.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rok szkolny 2013/2014
Uwaga!!
Ogłaszamy
Szkolny Konkurs
Plastyczny
promujący obchody święta
Konstytucji 3 Maja
1.
Cele
konkursu :
Ø
kształtowanie postaw
patriotycznych,
Ø
popularyzacja twórczości
plastycznej wśród dzieci,
Ø
budzenie dumy narodowej.
2.
Konkurs zostanie przeprowadzony
w trzech grupach wiekowych:
Ø
grupa I - uczniowie klas I-III
SP,
Ø
grupa II -uczniowie klas IV-VI
SP,
Ø
grupa III –uczniowie gimnazjum.
3.
Technika prac dowolna, format
A-4 dla szkoły podstawowej, zaś format A3 dla gimnazjum.
4.
Każda klasa musi wykonać 1
pracę podpisaną imieniem i nazwiskiem.
5.
Prace będą oceniane według
następujących kryteriów:
zgodność pracy z tematem (
plakat jest wykonany z okazji święta Trzeciego Maja),
ogólny wygląd pracy ( estetyka
wykonania, rozmieszczenie elementów graficznych, napis),
oryginalność pomysłu,
samodzielność wykonania prac.
6.
Prace
należy złożyć w terminie do 14 maja wychowawcy lub p. Winczewskiej.
7.
Na zwycięzców czekają nagrody.
III Ogólnopolski Konkurs Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR) W ostatnich dwóch edycjach Konkursu pokazaliście jak wspaniale dzieciaki w Waszych szkołach potrafią udzielać pierwszej pomocy. Posiadają nie tylko wspaniale przećwiczone podstawowe czynności ratujące życie ale także nauczyciele jak i dzieci są bardzo zaangażowane w zajęcia Programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Szkoły niejednokrotnie organizują pokazy pierwszej pomocy, na których to właśnie uczniowie prezentują swoje umiejętności, nauczyciele zapraszają rodziców na lekcje pierwszej pomocy prowadzone przez dzieci i wiele, wiele innych form aktywności związanych z pierwszą pomocą wykraczających poza ramy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować – to właśnie cechuje polskie szkoły. Program Ratujemy i Uczymy Ratować stał się także inspiracją dla szkolnych twórców lirycznych i dramatycznych. W ciągu siedmiu lat od rozpoczęcia Programu powstało także wiele piosenek, wierszyków i przedstawień o udzielaniu pierwszej pomocy. Postanowiliśmy zatem wykorzystać ten niezmierzony potencjał w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować.
Wzorem lat poprzednich III Edycja Konkursu RUR jest podzielona na trzy etapy:
Jeżeli chcecie reprezentować Waszą szkołę w III Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy
i Uczymy Ratować wystarczy, że zaakceptujecie
Regulamin Konkursu
i
wypełnicie internetowy Formularz Zgłoszeniowy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 7 marca 2014 roku.
Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, do wygrania są ciekawe książki Piotra Zychowicza pt. "OBŁĘD 44", ufundowane przez Wydawnictwo Rebis.
WOJEWÓDZKI KONKURSU HISTORYCZNEGO
DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 WYNIKI
29.11.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w pierwszym etapie
kuratoryjnego konkursu z historii. Wśród uczestników najlepiej test napisała
uczennica klasy III gimnazjum Oliwia Jelińska uzyskując
41 na 50 punktów, co dało wynik 78%.
Do
udziału w II stopniu konkursu typuje się uczniów, którzy uzyskali co najmniej 70
% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach szkolnych. Pozostali uczniowie uzyskali wyniki: Monika Grzenkowitz – 17p Patrycja Stankowska – 18p Karolina Szczypior- 32p Oliwia Zblewska – 31p Sylwia Krefft – 19p Kornelia Okuniewska – 24p Agata Szczypior – 26p Jolanta Lejk – 28p Aleksandra Woźniak – 25p Bartosz Neumiler – 17p Klaudia Szczypior – 18p Wojtek Dobek – 23p
Konkurs „Historia może być ciekawa” Szczegóły >>>
Rok szkolny 2012/2013
Wiersze nagrodzone w konkursie „Mały twórca poezji” Kategoria: klasa 0 I miejsce Klaudia Koszałka „Na zielonej łące” Na zielonej łące kicają zające. Ci na drzewie wróbel śpiewa, Dookoła kwitną drzewa. Biedroneczki się radują kwiaty obserwują. Ta zielona polana jest cała roześmiana. Kategoria: klasa I I miejsce Weronika Klebba „Wietrzyk wieje” Wietrzyk wieje, słońce świeci. Myślę sobie dzionek zleci. Lecz do szkoły Dziś iść muszę- Może czegoś się nauczę. Trochę pisać, Trochę liczyć Potem w domu Będę ćwiczyć. I mi pani piątkę wstawi, Humor bardzo mi poprawi. I miejsce Kinga Ziemann „Zielono mi” Zielone listki, listki zielone takie radosne, rozweselone. Rosną na krzaczkach w zielonych kubraczkach. Drzewa i łąki też mają pąki. Zawilce, krokusy, stokrotki też Chciałabym, żeby zobaczył je jeż. Bo wszystko piękne, zielone, pachnące, można już boso skakać po łące. Kategoria: klasa II I miejsce Julia Peplińska „Sówka” Przyleciała sówka, sówka mądra główka. Duże oczy miała, bo nocą jedzenia szukała. Z koleżanką rozmawiają, a ich mowę inne ptaki znają. Kategoria: klasa III a I miejsce Magda Patelczyk „Dziewczynka” Była sobie raz dziewczynka: mała, skromna i nieśmiała. Choć na lekcji uważała to ze strachu się nie zgłaszała I choć nawet umiała, to trema ją zżerała. Lecz pewnego dnia to ona na podium stanie. Kategoria: klasa III b I miejsce Janek Labuda „Piłka nożna” Piłka nożna to najlepszy sport, kto w nią nie gra ten robi błąd. Ja ją lubię, choć czasami piłka plącze mi się pod nogami. Kiwam, biegam, gole strzelam i puchary złote zbieram Więc zapraszam do gry panowie. Sport to zdrowie, każdy wam to powie. Wyróżnienia Bartłomiej Mejer „W lesie” W lesie się pięknie echo niesie, Słowiki śpiewają, a sowy hukają. Mamo chodźmy do lasu! Spędźmy razem trochę czasu. Roksana Lejk „Warzywa” Warzywa każdy z nas zna, lubimy je i jemy każdego dnia. Marchewka swym smakiem nas kusi, więc każdy ją jeść musi. Szczypiorku worek najlepszy jest we wtorek. A kapusta głowa pusta. Zielony smaczny groch, powinno się jeść przez cały rok. Ziemniaki choć rosną w ziemi, smaczne są i tego nic nie zmieni. Kto warzywa jada, ten siłą włada. Każdy z nas to powie- Warzywa takie to samo zdrowie. Wojtek Lejk „Przyroda” Przyroda jest zawsze ciekawa O każdej porze roku Przyroda lubi każdą porę roku Kiedy jarzębina dojrzewa Zaczynają się żniwa Liście spadają z drzewa To znak że jesień się zaczęła A z nią dużo pracy w polu jest Gdy słoneczko świeci I nie ma żadnej strasznej chmurki. Weronika Niklas „Młodsza siostra” Młodsza siostra To taka kobieta, Która przeszkadza w lekcji. Czasami nie słucha, a nawet jest głucha. Jak ktoś do niej mówi To ona nie odpowiada. Czasami bawię się z nią. I chodzę z nią na spacery. Na lody i też na rowery.
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ 2013 Dnia 31.01.2013r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Do testu wiedzy przystąpiło 7 uczniów z gimnazjum i 6 uczniów ze szkoły podstawowej. Etap gminny odbędzie się 28 lutego o godz. 10.00 w siedzibie Straży Pożarnej w Sierakowicach. Wyniki przedstawiają się następująco:
Rekrutacja do XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Rozpoczęła się rekrutacja do XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży! Tegorocznym tematem jest „Lokalny ekorozwój”. Proces rejestracyjny prowadzony będzie na platformie XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Posiedzenie XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się 1 czerwca 2013 roku w gmachu Sejmu w Warszawie. Tegorocznym tematem przewodnim sesji jest „Lokalny ekorozwój”. Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już działają, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim lokalnym środowisku i dyskutowaniem o roli ekorozwoju. Chcemy, żeby Wasze doświadczenia w działaniu stały się podstawą do dyskusji podczas posiedzeń komisji problemowych, seminariów i posiedzenia Sejmu 1 czerwca 2013 roku. Zadaniem uczestników i uczestniczek będzie przeprowadzenie w swoich szkołach, miejscowościach debaty dotyczącej dotychczasowej aktywności i możliwości działania młodzieży w zakresie lokalnego ekorozwoju. Na podstawie oceny prac dwuosobowych zespołów uczniowskich zostanie wyłonionych 460 młodzieżowych posłanek i posłów, którzy spotkają się 1 czerwca, żeby rozmawiać o roli młodzieży i ich wpływie na lokalny ekorozwój. Wcześniej 52 z nich na spotkaniu komisji problemowej opracuje podstawę do dyskusji - projekt uchwały. Pozostali posłowie i posłanki będą mogli konsultować projekt uchwały w internecie; wezmą również udział w seminariach (31go maja).
Harmonogram XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 20 luty 2013 rok ogłoszenie rekrutacji do XIX sesji 20 luty - 22 marca 2013 rok rejestracja zespołów uczniowskich na platformie SDiM 20 luty - 4 kwietnia 2013 rok czas na przeprowadzenie debaty i umieszczenie formularza relacji z debaty na platformie SDiM 4 kwietnia 2013 rok godz. 17:00 termin opublikowania relacji z przeprowadzonej debaty na platformie SDiM (formularza relacji z debaty i plików dokumentujących debatę) 5 - 17 kwietnia 2013 rok ocena prac konkursowych 22 kwietnia 2013 rok ogłoszenie listy posłów i posłanek na stronach internetowych partnerów 11 - 12 maja 2013 rok spotkanie komisji sejmowej (najlepszy zespół uczniowski z każdego województwa i 10 najlepszych w skali całego kraju) 31 maja 2013 rok seminaria dla posłów i posłanek (wszystkie zakwalifikowane zespoły z list posłów i posłanek) 1 czerwca 2013 rok XIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Bartłomiej Leszk
Kuratoryjny konkurs z Historii Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, które odbyły się 5 listopada 2012r. i sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki etapu rejonowego do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów z klasy trzeciej Gimnazjum Adriana Neumiler oraz Piotr Bulczak. Drugi etap konkursu odbędzie się 25 stycznia 2013r. w Kartuzach. III Edycja Konkursu Młody Nobel! Myślą przewodnią konkursu jest popularyzacja nauk ścisłych oraz świetna zabawa. W tym roku indywidualni uczniowie muszą nagrać film trwający maksymalnie 3 minuty. W tym czasie należy udowodnić, że nauki ścisłe mogą być pasjonujące. Zgłoszony w ramach Konkursu materiał musi być stworzony w/g jednego z poniżej podanych tematów, wynikających z projektów realizowanych w ramach Akcji Młody Nobel: a) Sylwetka naukowca/odkrywcy Film może przedstawiać postać wybranego naukowca lub odkrywcy, jego osiągnięcia, konkretne odkrycie w postaci doświadczenia, eksperymentu , etc. b) Wielkie odkrycie/wynalazek Film może przybliżać odkrycie lub wynalazek który ułatwił codzienne życie lub zrewolucjonizował świat, etc. c) Własne inspiracje Film może przedstawiać naukę oczami dziecka, własne fascynacje, eksperymenty, naukę w życiu codziennym etc. Na najlepszych Młodych Nobli czekają: tablet, aparat cyfrowy i konsola PSP. Więcej informacji na stronie : http://www.konkursmlodynobel.pl Zgłoszenia należy kierować do pana Bartłomieja Leszk Termin zgłaszania filmów mija 9 listopada 2012.
Kuratoryjny konkurs z historii
2012/2013 Po raz kolejny w naszej szkole organizowany jest konkurs kuratoryjny z historii, który podzielony jest na trzy etapy: - szkolny - rejonowy - wojewódzki Pierwszy etap odbędzie się 05 listopada 2012r. ok. godziny 14:00 Zgłoszenia należy kierować do pana Bartłomieja Leszk
Rok szkolny 2011/2012
Podsumowanie szkolnej akcji ,,Bateriom – Stop’’ Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej dbając o najbliższe środowisko naturalne w bieżącym roku szkolnym podjęli zmagania nad zbiórką baterii. Celem szkolnego konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz uświadomienie rangi problemu, jakim są odpady niebezpieczne w skali domu, szkoły oraz zachęcanie innych do współpracy. Oto rezultaty jakie osiągnęli: Szkoła Podstawowa – 16,2 kg Gimnazjum – 9,9 kg Biorąc pod uwagę zaangażowanie poszczególnych uczniów największą ilość baterii zgromadzili: Szkoła Podstawowa - Magdalena Tutkowska (4,8kg) oraz Marcin Lipkowski (4kg), Gimnazjum – Agnieszka Ziegert (5kg). Uczniowie ci zdobyli wyróżnienie i na szkolnym apelu otrzymali nagrody książkowe oraz podziękowania za włącznie się do akcji.
Dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na Was w przyszłym roku szkolnym!
X Wojewódzkiego Konkursu ,,Poznajmy las’’ Dnia 30.04.2012r. gimnazjaliści wzięli udział w eliminacjach szkolnych Wojewódzkiego Konkurs ,,Poznajmy las’’ pod hasłem ,,Ekosystem lasu’’. Uczniowie otrzymali zagadnienia i źródła, z którym mogą korzystać przygotowując się do poszczególnych etapów. Celem konkursu jest: - wskazanie żywych i nieożywionych elementów ekosystemu leśnego oraz wzajemnych zależności; - wskazanie funkcji i zagrożeń lasu; - znajomość form ochrony przyrody; - rozwijanie wrażliwości na piękno i bogactwo lasów; - kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej.
Do kolejnego etapu zakwalifikowały się uczennice klasy II Adriana Neumiler i Ewelina Pawelczyk , z klasy III Malwina Mielewczyk. Uczennice reprezentowały szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbył się 22.05.2012r. w Gimnazjum im. Adama Loreta w Łęczycach. Do zmagań konkursowych przystąpiło 58 uczniów z 20 gimnazjów województwa pomorskiego. Podczas prac komisji konkursowej, uczniowie wraz z opiekunami udali się na zajęcia terenowe na ścieżce dydaktycznej, które poprowadzili leśnicy. Uczennica Ewelina Pawelczyk zdobyła 7 miejsce w konkursie, Adriana Neumiler i Malwina Mielewczyk znalazły się w 2 dziesiątce. Dodatkowo warto dodać, że uczennica Adriana Neumiler reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym w Żukowie w etapie rejonowym. Nasze ekologiczne faworytki Zdobyte miejsca są zapewne mobilizacją do uczestnictwa w konkursie w najbliższym roku szkolnym oraz dowodem na to, że tematyka leśna jest bliska naszej młodzieży. Gratuluję zwyciężczyniom i życzę dalszych sukcesów w kolejnych ekologicznych zmaganiach.
W tym roku szkolnym pani dyrektor Hanna Subkowska Wójcik wraz z Samorządem Uczniowskim po raz pierwszy ogłosiła konkurs na najładniejszą salę lekcyjną. Wychowawcy wraz z uczniami dołożyli wszelkich starań, aby w odpowiedni sposób zagospodarować swoje klasy. Rozstrzygniecie miało miejsce dnia 13 czerwca kolejno zajęte miejsca: - w kategorii I-III Szkoła Podstawowa pierwsze miejsce zajęła klasa p. Urszuli Baska - kl. II A - w kategorii IV-VI Szkoła Podstawowa pierwsze miejsce zajęła klasa p. Renaty Gojtowskiej - kl. VI - w kategorii I-III Gimnazjum pierwsze miejsce klasa p. Krystyny Borek – kl. III Nagrodą za półroczną pracę w upiększaniu swoich klas były słodkie upominki.
Szkolny Konkurs Ortograficzny Dnia 7 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 14 uczniów (7 z klasy IIb i 7 z klasy III). Mistrzem ortografii z klasy II został Jakub Jeliński, II miejsce zajęła Weronika Pestka, III miejsce Roksana Lejk. Natomiast z klasy trzeciej I miejsce zajęła Natalia Klebba, II miejsce Patrycja Lubotzka ,III miejsce Martyna Hapka. Uczennice Natalia Klebba i Patrycja Lubotzka 27 marca reprezentowały naszą szkołę w gminnym etapie konkursu ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortograficznej Korridy 2012”. Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej klas I - III W konkursie udział wzięły 22 osoby ze wszystkich klas nauczania zintegrowanego. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze klasyki polskiej. Dwie najlepsze osoby zakwalifikowały się do Gminnego Konkursu Recytorskiego w Sierakowicach.
Martyna Hapka – kl. III
Nikola Weber – kl. III Patrycja Lubotzka – kl. III Łukasz Lubotzki – kl. IIb Kacper Smentoch – kl. III Wyróżnienia: Jakub Jeliński – kl. IIb Żaklina Zblewska – kl. III Daria Jelińska – kl. IIb Julia Krefta – kl. III Julia Krause – kl. IIa Wiktor Maszota – kl. III Joanna Baran – kl. III I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienia
Konkurs
Wiedzy o regionie W niu 24. Lutego 2011r. w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej odbyły się eliminacje szkolne XI Konkursu Wiedzy o Regionie. Gimnazjum:
Szkoła podstawowa:
Na etapie gminnym tego konkursu 2 marca 2012 roku laureatkami konkursu zostały uczennice klasy: - III gimnazjum – Edyta Toruńczak – I miejsce, Agata Czaja – II miejsce - VI SP – Patrycja Stankowska I miejsce, Wioletta Czaja - wyróżnienie Nagrody wręczyli uczniom przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego oddział w Sierakowicach. Konkurs języka niemieckiego rok szkolny 2011/2012 Dnia 25.11. 2011 roku odbył się w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej konkurs języka niemieckiego X EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA GIMNAZJALISTÓW organizowany przez PSNJN . W I szkolnym etapie konkursu brało udział 9 uczniów klas I-III gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali 45 minutowy test (od 10.45 – 11.30), przesłany drogą elektroniczną. Za test można było uzyskać 50 punktów. Laureaci etapu szkolnego: Edyta Toru Agnieszka Ziegert (17,5) Elżbieta Lejk (13p.) Skład komisji: Sabina Wiśniewska, Anna Mrozewska Do etapu rejonowego uczniowie nie zakwalifikowali się. Konkurs ma za zadanie zachęcać uczniów do rozwijania kompetencji językowych i do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych.
Konkurs plastyczny Sklep anty-alergiczny.pl zorganizował konkurs rysunkowy dla dzieci – uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne o tematyce: „Panda Wanda – mała czyścioszka". Przy pomocy jakich kosmetyków i środków czystości mała panda Wanda dba o swoją higienę i czystość w swoim małym domku”. Klasa II b wysłała dwie prace: Roksany Lejk i Darii Jelińskiej Wszystkie przesłane prace zostały wyróżnione - szczegóły na stronie internetowej sklepu.
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO I- miejsce- Monika Bulczak, Bartosz Wójcik
II- miejsce – Adriana Neumiler
III – miejsce – autor nieznany?
Wyróżnienia: Elżbieta Lejk Magdalena Bigus Bartłomiej Ciegert
WYNIKI KONKURSU KURATORYJNEGO Z HISTORII – etap szkolny
Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej W roku szkolnym 2011/2012 Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz dziewiąty organizuje – na zlecenie Kuratora Oświaty – tematyczny Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, w którym mogą wziąć udział gimnazjaliści z trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego. Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej obejmuje trzy stopnie. W ich trakcie uczniowie rozwiązują testy, przygotowują projekt i rozwiązują zadania analityczne i problemowe. Co daje udział w Konkursie?
Zachęcam do zapoznania się z informatorem Konkursu dostępnym na stronie KWOiE dla województwa pomorskiego: http://www.ceo.org.pl/pl/koss/kwoie/pomorskie. 5 stycznia 2012 r. (czwartek) - Stopień szkolny (godzina 9:00) Rozwiązywanie testu stopnia szkolnego trwa 90 minut. Aby zostać zakwalifikowanym do stopnia ponadszkolnego należy uzyskać nie mniej niż 60% punktów.
Stopień szkolny KWOiE składa się z testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności wymagane w podstawie programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie, w tym w szczególności wiadomości zawarte w lekturach zalecanych ujętych w Regulaminie Konkursu oraz wiadomości dotyczące bieżących wydarzeń. Test składa się z zadań otwartych i zamkniętych. Bartłomiej Leszk
Kuratoryjny konkurs z historii Celem konkursu jest rozwinięcie wśród uczniów gimnazjum zainteresowań i pogłębienie wiedzy oraz umiejętności historycznych przewidzianych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Eliminacje są trzystopniowe: - eliminacje szkolne – 09.11.2011 - eliminacje rejonowe 27.01.2012 - eliminacje wojewódzkie 05.03.2012 Etap szkolny nie może przekroczyć 90 min. Bartłomiej Leszk Szkolny konkurs fotograficzny dla Gimnazjum
Celem konkursu jest rozwijanie pasji fotografowania u młodzieży. Tematyka prac jest dowolna. Zdjęcia muszą być wykonane samodzielnie. Prace będzie oceniać komisja w składzie: - Iwona Koszałka-Arent - Ewelina Wejer - Bartłomiej Leszk Pracę należy oddać do 05.11.2012 do pana Bartłomieja Leszk
Wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – muzycznym pt. Przygoda kropelki wody. Termin składania prac to 17.10.2011r. Bliższe informacje można uzyskać u p. Eweliny Wejer. CZEKAJĄ BARDZO ATRAKCYJNE NAGRODY. Ewelina Wejer
Rok szkolny 2010/2011
„Majówka z Józefem Wybickim – 2011r. ” VII Rajd i konkurs „Majówka z generałem Józefem Wybickim” - po raz kolejny organizowana jest rajd. W konkursie uczestniczą szkolne zespoły 3-osobowe z opiekunem. Uczestnicy pokonują jedną z dwóch przygotowanych tras: - rowerowa 25 km - piesza 15 km 04.05.2011r. odbędzie się etap szkolny konkursu. Zgłoszenia do pana Bartłomieja Leszk. ZAPRASZAMY Kuratoryjny konkurs z historii. Bartosz Wójcik uczeń Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej, po II etapie zakwalifikował się do III stopnia. Tym samym został finalistą konkursu przedmiotowego z historii uzyskując 53 punkty.
Na zdjęciu uczniowie kl. II SP , którzy wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Powódź, Pożar, Dniem czy Nocą – Straż Przychodzi Ci z pomocą".
Klasowy Konkurs Recytatorski w kl. II SP 16 lutego 2011roku w klasie II odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski . W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze klasyki polskiej. Najlepsi zakwalifikowali się do Szkolnego Konkursu Recytorskiego . Byli to; Natalia Klebba, Żaklina Zblewska , Julia Krefta, Kacper Smentoch, Dawid Koszałka, Joanna Baran . Życzymy im powodzenia!!!
XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży Zadaniem tegorocznej XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży jest stworzenie projektu na temat: Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej. Zadaniem uczniów będzie przedstawienie pomysłów na lokalne działania społeczne i wolontarystyczne i ich rozpropagowanie w swoich szkołach i miejscowościach. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły uczniów. Więcej informacji na stronie www.ceo.org.pl/portal/sejmmlodziezy i u pana Bartłomieja Leszk.
W dniu 03. lutego 2011r. w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej odbyły się eliminacje szkolne IX Konkursu Wiedzy o Regionie. Do etapu gminnego przeprowadzanego przez Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oddział w Sierakowicach zakwalifikowały się następujące osoby: Gimnazjum: 1. Monika Myszk 2. Alicja Bulczak 3.Paulina Bobrowska 4. Karol Sieniek Szkoła podstawowa: 1. Natalia Bladowska 2. Karolina Szczypior 3.Patrycja Stankowska 4. Klaudia Szczypior Na etapie gminnym tego konkursu 4 lutego 2011roku laureatką I miejsca w kategorii uczniów gimnazjum została uczennica klasy III gimnazjum – Alicja Bulczak
Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów Gimnazjum Po przeprowadzeniu etapu szkolnego wyłoniono zwycięzcę Bartosza Wójcika, który zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Próg przejścia do II etapu wynosił 75%. Zgodnie z regulaminem, warunkiem udziału w II etapie Konkursu było dostarczenie w dniu II etapu projektu/pracy badawczej w wersji drukowanej i elektronicznej. Łącznie, w 5 województwach, do II etapu KWOiE przeszło 388 osób ze 156 szkół, w II etapie KWOiE weźmie udział po 194 przedstawicieli i przedstawicielek każdej z płci. Bartłomiej Leszk
KONKURS Z HISTORII DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2010/20111 – ETAP WOJEWÓDZKI 05.01.2011r. przeprowadzono eliminacje rejonowe z konkursu historycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tego dnia w Gimnazjum nr 1 w Kartuzach uczniowie z powiatu kartuskiego pisali test. Po ogłoszeniu wyników do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Bartosz Wójcik z klasy II gimnazjum. Etap wojewódzki odbędzie się w Gdańsku 15.03.2011r. o godz. 10:00.Bartłomiej Leszk
Konkurs Wiedzy O Fryderyku Chopinie Dnia 17 grudnia obył się Konkurs Wiedzy O Fryderyku Chopinie. Do pojedynku przystąpiło 17 osób (16 z klas I-III gimnazjum i jedna odważna dziewczyna ze szkoły podstawowej). Laureaci: I miejsce BULCZAK ALICJA II miejsce NEUMILER ADRIANNA III miejsce BRZESKA DOMINIKA LEJK PAULINA
IX Dyktando Kaszubskie Dnia 6.11.2010r. w Bytowie odbyło się IX Dyktando Kaszubskie organizowane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Naszą szkołę reprezentowały: uczennice szkoły podstawowej: Natalia Bladowska, Iwona Tutkowska, uczniowie gimnazjum: Karol Sieniek, Agata Czaja, Edyta Toruńczak Mimo, że nie udało nam się zdobyć tytułu Mistrza Kaszubskiej Ortografii nabraliśmy wiele doświadczenia i spróbujemy swoich sił w tej dziedzinie w przyszłym roku na dyktandzie w Gdańsku. W czasie pobytu w Bytowie zwiedziliśmy również piękny zamek krzyżacki i muzeum Zachodnio – Kaszubskie. Atrakcją dla uczestników dyktanda było spotkanie z Danutą Stenka i Maciejem Miecznikowskim wywodzącymi się z Kaszub. Celem konkursu było podnoszenie rangi języka kaszubskiego jako standardowego, mierzalnego, wdrażanie zasad pisowni, propagowanie formy pisemnej języka kaszubskiego oraz popularyzacja twórczości Jana Karnowskiego.
Konkurs przedmiotowy języka niemieckiego organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Dnia 03.11. 2010 roku odbył się w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej etap szkolny konkursu języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum. W I etapie konkursu uczestnicy rozwiązywali godzinny test przesłany drogą elektroniczną. W konkursie brało udział 8 uczniów:
Skład komisji: Sabina Wiśniewska, Anna Mrozewska. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się 3 osoby (laureaci I i II miejsca) odbędzie się on 13.01.2011r. w Gimnazjum nr.2 w Kościerzynie. Nagrody upominki ufundowane przez Wydawnictwo WSiP wręczono na apelu szkolnym 22.12.2010r. Konkurs ma za zadanie zachęcać uczniów do rozwijania kompetencji językowych i do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych.
KONKURS Z HISTORII DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2010/20111 15 listopada 2010r. przeprowadzono kuratoryjny konkurs z historii. Udział wzięło dwudziestu gimnazjalistów. Po sprawdzeniu prac i ogłoszeniu wyników do etapu rejonowego zakwalifikowali się: - Bartosz Wójcik (II gimnazjum) - Aleksandra Patelczyk (III gimnazjum) Eliminacje drugiego stopnia (etap rejonowy) odbędzie się 05 stycznia 2011r. w Kartuzach. Bartłomiej Leszk
JESIENNY konkurs historyczny Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie historyczno - marynistycznym, w którym do zdobycia są 3 książki pt. "Ostateczna bitwa" ufundowane przez Wydawnictwo Rebis. Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetowy Okręty Podwodne Świata (www.ops.mil.pl) oraz Wydawnictwo Rebis (www.rebis.com.pl). Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.ops.mil.pl. Wśród tych, którzy odpowiedzi poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody. Bartłomiej Leszk
Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów Gimnazjum Po raz kolejny w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej organizowany jest konkurs z wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej przeznaczony dla uczniów gimnazjum. Konkurs podzielono na trzy etapy:
Uczniów zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do pana Bartłomieja Leszk. Etap szkolny przeprowadzony będzie 7 stycznia 2011 roku. Więcej informacji na stronie: www.ceo.org.pl. Bartłomiej Leszk
KONKURS Z HISTORII DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 Wojewódzki konkurs z historii składa się z trzech stopni:
Eliminacje pierwszego stopnia (etap szkolny) polegać będzie na rozwiązaniu przez uczniów testu z historii. Czas trwania eliminacji nie może przekroczyć 90 min. Wszyscy chętni gimnazjaliści muszą zgłosić się do pana Bartłomieja Leszk.
JESIENNY FILMOWY KONKURS „POZYTYWNIE NAKRECENI” Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu (max. 3min.) z życia klasy, grupy przyjaciół, uczestników świetlic szkolnych. Myślą przewodnią konkursu jest propagowanie pozytywnych postaw wśród rówieśników. Filmy powinny dotyczy ciekawych wydarzeń, zachowań, niebanalnych spotkań. Można zarejstrowac spontaniczną zabawę, spektakl teatralny, skecz. Konkurs jest naprawdę prosty! Nagrodą jest np. Zielona szkoła w Berlinie i wizyta na Tropical Island! Więcej informacji u pana Bartłomieja Leszk.
Konkurs „Poznawaj Polskę” Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów, przeprowadzony jest za pośrednictwem Internetu. W dwóch pierwszych etapach uczniowie rozwiązują testy wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą dziedzin takich jak historia, historia sztuki, literatura, przyroda, Polska współczesna itd. Laureaci otrzymają nagrody wwysokości w 1000zł. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www. know-poland.org Bartłomiej Leszk
Konkurs ATLAS WSI Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów, (możliwe zespoły np. 5 uczniów). Zadaniem uczestników jest: zbieranie informacji o miejscowościach na podstawie rozmaitych źródeł , zredagowanie opisów, wykonanie zdjęć itd. Więcej informacji o konkursie na stronie www.atlaswsi.pl. Nagrodami są kilkudniowe pobyty w Warszawie. Bartłomiej Leszk
Rok szkolny 2009/2010
VI RAJD I KONKURS „MAJÓWKA Z GENERAŁEM JÓZEFEM WYBICKIM”czyli wyprawa po generalskie epolety
„Kto jak ja przez to przeszedł doświadczenie i w ubiegłe czasy filozoficzną myśl cofnąć umie, dziwić się nierządowi, a potem zniszczeniu Polski mniej będzie. Nasiono tych nieszczęść w tym gruncie edukacji leżało”. Józef Wybicki „Życie moje”
Cel:
· poznanie piękna Ziemi Kaszubskiej; Czas: sobota 29 maja 2010 r.; Miejsce: START BędominMETA Sikorzyno Uczestnicy: · w konkursie uczestniczą szkolne zespoły 3-osobowe z opiekunem ze wszystkich typów szkół: podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne;
Harmonogram rajdu i konkursu:
a) rowerową - około 25 km b) pieszą – około 15 km c) nordic walking – około 15km (trasa piesza) – indywidualnie dla osób dorosłych oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kartuzach
I. Uczniowie szkół podstawowych – zespołowo. II. Uczniowie gimnazjów – zespołowo. III. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – zespołowo. IV. Pozaszkolne grupy indywidualne (dorośli – nordic walking)
Postanowienia końcowe:
Opiekun Bartłomiej Leszk
KONKURS HISTORYCZNY „BITWA POD GRUNWALDEM 1410-2010 - rocznica 600 lat” Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum. Każdy z uczestników konkursu musi wykonać komiks (związany z tematyką bitwy pod Grunwaldem) w dowolnej formie i wielkości. Praca ma zawierać minimum siedem scen. NIE MOŻE TO BYĆ PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Zainteresowanych tematem zapraszamy do zgłoszenia się do opiekuna kółka historycznego Bartłomieja Leszk. Prace należy oddać do połowy kwietnia.
KONKURS XVI SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY 2010 W projekcie bierze udział zespół składający się z 2-3 osób (gimnazjaliści). Zespół opracowuje jeden wybrany przez siebie temat, oraz przedstawia go pozostałym uczniom szkoły (forma dyskusji). Po zorganizowaniu szkolnej dyskusji, uczniowie wypisują wnioski z dyskusji, dołączając je do pracy. Tematy: 1. Jakie działania szkolne i lokalne są warte zrealizowania przez samorząd uczniowski- nasze pomysły i dobre praktyki. 2. Jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów. 3. Jak przygotować i zorganizować wybory do władz samorządu uczniowskiego, żeby były świętem demokracji w szkole. 4. Jakie wsparcie dyrekcji, nauczycieli i innych dorosłych, jest potrzebne uczniom chcącym rozwijać samorządy w swoich szkołach. Cały regulamin na stronie http://edukacja.sejm.gov.pl/strona-glowna/witamy/ Materiały pomocnicze: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy Opiekun: Bartłomiej Leszk
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
Hasło przewodnie: „Hiszpania na czele Unii Europejskiej”
Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej. W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny, które będą odpowiadały z czterech kategorii: - geografia Hiszpanii - kultura Hiszpanii - Hiszpania w Unii Europejskiej - Unia Europejska, historia integracji, instytucje i prawo unijne.
Osoby zainteresowane mogą się zgłosić do 5 marca 2010r. do pana Bartłomieja Leszk.
POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
„Kaszuby w fotokomórce”
Konkurs składa się z trzech odrębnych kategorii: - architektura - krajobraz/przyroda - tradycje i zwyczaje Uczestnik konkursu musi dostarczyć zdjęcia, maksymalnie trzy fotografie po jednej z każdej kategorii. Wystarczy nadesłać jedno zdjęcie w określonej kategorii. Zdjęcia bądź zdjęcie należy przesłać do 10 marca 2010r. na adres zdjęcia1@10g.pl . Należy również opisać fotografię: tytuł zdjęcia, data i miejsce wykonania, imię i nazwisko autora, klasę i szkołę, nr telefonu i adres email szkoły, model telefonu jakim zrobiono zdjęcie.
UWAGA !!! zdjęcie należy zrobić telefonem komórkowym. Więcej informacji u pana Bartłomieja Leszk. Cały regulamin na stronie www.gimgoręczyno.eu
KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego w roku szkolnym 2009/2010 Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej przeprowadzany jest w trzech stopniach: a. szkolnym b. ponadszkolnym c. wojewódzkim
Stopień szkolny - zostanie
przeprowadzony w formie testu w dniu 7 stycznia
Rok szkolny 2008/2009
30 kwietnia 2009r. odbył się finał szkolnego konkursu zadaniowego „Mistrz łamigłówki matematycznej”. Wzięło w nim udział 12 uczestników. Finał polegał na rozwiązaniu trzynastu dodatkowych zadań. Suma zdobytych punktów w konkursie i w finale zdecydowała, że Mistrzem Łamigłówki Matematycznej klasy czwartej został Karol Ziegiert, klasy piątej – Ewelina Pawelczyk i klasy szóstej – Anna Dobek.
Dnia 27.02 2009 roku odbył się VI gminny konkurs „Wiedzy o Regionie”, którego celem jest motywowanie dzieci i młodzieży do wzbogacenia wiedzy o Pomorzu i Kaszubach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 26.03.2009r . W kategorii uczniów gimnazjum wyróżnienie zdobyła uczennica – Irena Miszk. Nagrody za udział w konkursie przekazało Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie.
24 lutego 2009 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0 - III, w którym brało udział 18 uczestników. Kategorii klas I - III I miejsce Monika Keller II miejsce Martyna Krefta III miejsce Wioleta Czaja, Wiktoria Kostra, Dawid Wenta IV miejsce Maciej Baran, Patrycja Stankowska Wyróżnienia: Adam Wypyszewski, Tomasz Bulczak Kategorii kl. O I miejsce Martyna Hapka, Natalia Klebba III miejsce Dawid Koszałka, Patrycja Lubotzka
W Gminnym Konkursie Recytatorskim
W Gminnym Konkursie Recytatorskim Martyna Krefta otrzymała
wyróżnienie - GRATULUJEMY!!!
W naszej szkole 16 lutego 2009 roku odbył się szkolny etap XXXII Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu
przystąpiło 4 uczniów z gimnazjum i 5 uczniów ze szkoły podstawowej. Do
eliminacji gminnych, które odbędą się 5 marca 2009 roku o godz. 10 w Ochotniczej Straży Pożarnej
w Sierakowicach zakwalifikowały się następujące osoby : Elżbieta Lejk – kl.
V Sz.P. (17/20pkt), Ewelina Pawelczyk – kl. V Sz. P. (17/20pkt.), Agnieszka
Ziegert – kl. V Sz.P.(8/20pkt); Natalia Borek – kl. III Gim.(15/20pkt),
mikołaj Puszczewicz – kl. III Gim.(13/20pkt), Szymon Garncarz – kl. III
Gim.(9/20pkt).
Wyniki konkursu „Wiedzy o regionie” – etap
szkolny
w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej
organizowanego przez
Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o/
Sierakowice z języka kaszubskiego przeprowadzonego 30.01.2009r. Gimnazjum:
1.
Klaudia Kuchta
2.
Tomasz Leszczyński
3.
Irena Miszk Szkoła podstawowa:
1.
Ewelina Pawelczyk
2.
Monika Bulczak
3.
Agata Czaja Szkolna Komisja
Konkursowa:
1.
Danuta Dawidowska
2.
Sabina Wiśniewska Eliminacje gminne
odbędą się 21.02.2009r. w Sierakowicach. Powodzenia!
Hasło
przewodnie konkursu to: „Bliżej
Europy”
W lutym w
dniach 16-20 odbędzie się etap szkolny.
Test szkolny
będzie obejmował zakres materiału: Gospodarka Unii, Geografia Unii, Historia
Unii, Instytucje Unii i prawo unijne, Sport w Unii Europejskiej.
Pytania
związane z konkursem proszę kierować do pana Bartłomieja Leszk.
Uprzejmie
informuje, że zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 1 czerwca 2009 r.
obradować będzie Sejm Dzieci i Młodzieży, będzie to już XV Sesja tego
Sejmu.
Ubiegający się o mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży'2009 będą pisać
pracę na jeden z następujących tematów:
1.
Jak wydarzenia roku 1989 pamiętają nasze rodziny? Co wiem o
pokoleniach młodzieży, która przez 70 lat działała na rzecz demokracji
i niepodległości? Co my możemy zrobić dla pomyślności Polski, żeby żyło się
lepiej i sprawiedliwiej nam i pokoleniom, które przyjdą po nas?
2.
Co możemy jeszcze zrobić, żeby Polska była silna i bezpieczna? W jaki
sposób demokracja wpływa na umocnienie pokoju na świecie? Jak ważne są dla
pokoju prawa człowieka i wzajemny szacunek? Co ja mogę zrobić dla pokoju w
świecie - czy mogę cokolwiek?
3.
Co
znaczą dziś słowa Jana Pawła II, że nie ma wolności bez solidarności, kiedy
myślę o Polsce, a co znaczą kiedy myślę o świecie? Czym się chwalę, a czego
się wstydzę, kiedy rozmawiam o Polsce z kolegami z innych krajów - jak mogę
to zmienić? Czy są Polacy za granicą, którym powinniśmy pomagać; na czym ta
pomoc ma polegać?
Pytania
związane z konkursem oraz same prace (do 20 lutego) proszę kierować do pana
Bartłomieja Leszk.
W
Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej został przeprowadzony ogólnopolski
konkurs zatytułowany „Wiedza Obywatelska i Ekonomiczna”.
Wyniki ogólnopolskiego konkursu
przedmiotowego0">
Wyniki ogólnopolskiego konkursu
przedmiotowego
języka niemieckiego „der,die,das Kenner”
przeprowadzonego 05.12.2008r. – etap
szkolny
Edycja 5 dla szkół podstawowych
1.
Adrian Bulczak –
50 p
2.
Agata Czaja – 33
p
3.
Ewelina
Pawelczyk, Kinga Damps – 27 p
4.
Monika Bulczak –
25 p
5.
Paweł
grzenkowitz – 24p
6.
Łukasz Klebba,
Dawid Sieniek – 22p
7.
Natalia Brzeska
– 21 p
8.
Anna Dobek 19 p
9.
Agnieszka
Ziegert – 17
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w
konkursie, zachęcam do pogłębiania wiedzy z tego języka, która przyda się na
konkursie w przyszłym roku szkolnym. Niestety uczestnicy nie
zakwalifikowali się do etapu rejonowego (75p).
Sabina Wiśniewska
Wyniki konkursu przedmiotowego – etap szkolny
organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty z języka niemieckiego
przeprowadzonego 28.11.2008r.
1.
Kamila Wasilewska – 35
2.
Barbara Lejk – 29.5
2. Klaudia Kuchta – 29.5
3.
Ewelina Mielewczyk - 29
4.
Natalia Borek – 27.5
5.
Marzena Zaborowska – 23.5
6.
Irena Miszk – 21p
7.
Paulina Szwaba – 19
8.
Tomasz Leszczyński – 19
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w
konkursie, zachęcam do pogłębiania wiedzy z tego
języka, która przyda się na konkursie w przyszłym
roku szkolnym.
Laureatom 1 i 2 miejsca (wytypowana 1 osoba) gratulujemy i życzymy
powodzenia 29.01.2008r. na etapie rejonowym w Gimnazjum nr.2, ul. Szkolna
1, Kościerzyna
Sabina Wiśniewska
Uczniowie klas IV – VI
szkoły podstawowej wzięli udział już po raz trzeci w interdyscyplinarnym
konkursie dla uczniów szkół podstawowych (IV-VI) województwa pomorskiego
matematyka z przyrodą. Organizatorem tego konkursu był Pomorski Kurator
Oświaty w Gdańsku. Eliminacje szkolnego etapu tegoż konkursu przeprowadzono
w dniu 19 listopad 2008 roku
w naszej szkole. W etapie tym uczestniczyło 15 uczniów. Najlepszymi
uczennicami okazały się Agata Czaja klasy VI – uzyskując 25 pkt. oraz Anna
Dobek z klasy VI, która uzyskała 20pkt. Tym samym obie uczennice
zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbył się 10
stycznia 2009 roku w Kartuzach.
Uczniowie klas
gimnazjalnych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie geograficznym
organizowanym przez Kuratorium Oświaty. Eliminacje szkolnego etapu tegoż
konkursu przeprowadzono w dniu 06 listopad 2008 roku. W etapie tym uczestniczyło 16 uczniów. Najlepszymi uczennicami okazały
się Natalia Borek oraz Kamila Wasilewska z kl. III gimnazjum. Tym samym obie
uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Niestety uczennicom nie
udało się dostać do etapu wojewódzkiego.
Damian
Płotka
Patrycja Brzeska
Kamila
Wasilewska
Tadeusz Płotka
Wyróżnienie w konkursie „Notatnik
Przyrodnika” realizowanym w ramach kampanii Różnorodność Biologiczna Polski.
Ogrody Ekologiczne otrzymuje: Ewelina Mielewczyk
Matematyka jest delikatnym kwiatem,
(Jean Fabre)
KONKURS
DLA KLAS IV, V, VI
„MISTRZ ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNEJ”
Cele konkursu:
1.
Popularyzacja
wiedzy matematycznej.
2.
Wzbogacenie
słownictwa matematycznego.
3.
Kształcenie
umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.
4.
Wdrażanie do
samodzielnego czytania ze zrozumieniem tekstów o treści matematycznej.
5.
Rozwijanie
umiejętności:
·
logicznego
myślenia,
·
dedukcyjnego
rozumowania,
·
spostrzegawczości,
·
odkrywania
reguł, prawidłowości i związków,
·
stosowania
uogólnień,
·
dokonywania
analizy i syntezy.
Wyniki konkursu zadaniowego Lp.
Kod
ucznia
Ilość uzyskanych punktów w
poszczególnych tygodniach. I/ II III /IV V/VI VII/VIII IX/X XI/XII XIII/XIV XV/XVI XVII/XVIII XIX/XX Finał Razem 136 p. 1. B 1
3/10
10/11
9/10
9/10
-
-
-
15/15
10/10
7/10
18
81 2. B 2
4/10
2/11
4/10
2,5/10
-
-
1/10
3/15
2/10
1/10
16
35,5 3. B 3
10/10
9/11
10/10
10/10
7,5/10
8,5/10
9/10
14/15
10/10
10/10
22
120 4. B 4
10/10
4/11
10/10
9/10
8/10
7/10
-
10/15
5/10
9/10
11
83 5. B 5
7/10
9/11
9/10
-
8/10
-
-
15/15
9/10
23
90 6. B 6
10/10
9/11
3/10
-
-
8/10
ZREZYGNOWAŁA
30 7. B 7
6/10
6/11
3/10
10/10
6/10
-
-
3/15
2/10
20
56 8. B 8
10/10
–
-
6,5/10
7/10
10/10
- 11/15
8/10
7/10
12
71,5 9. B 9
10/10
10/10
10/10
10/10
6/10
9,5/10
10/10
16/16
10/10
10/10
14
115,5 10. B10
10/10
10/10
10/10
-
8/10
10/10
8/10
16/16
9/10
8/10
27
118 11. B11
5/10
4/10
-
-
-
-
ZREZYGNOWAŁA
9 12. B12
10/10
8/11
9/10
6/10
1/10
-
ZREZYGNOWAŁA
34 13. B13
5/10
–
8/10
-
-
-
2/10 1/16
5/10
0/10
18
39 14. B14
10/10
10/12
11/12
4,5/10
-
-
- 3/12
8/10
-
23
69,5 15. B15
10/10
12/12
10/12
8/10
9/10
7/10
5/10 10/12
8/10
9/10
21
109 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||